10 najlepszych książek blogerów i youtuberów według… blogerów i youtuberów.

Ostatni rok obdarzył nas obficie nowymi książkami napisanymi przez ludzi, którzy na co dzień tworzą swoje treści w Internecie. Niektórzy twierdzą, że książki napisane przez blogerów i youtuberów nie niosą za sobą takich wartości  jak inne książki uznanych autorów. To duże uproszczenie, a w tym zestawieniu, chciałbym przedstawić wam dziesięć najlepszych książek napisanych przez blogerów i youtuberów w 2016 roku.

Wszystkie książki w zestawieniu znalazły się w nim dzięki głosowaniu. Wybierane były przez innych twórców internetowych, którzy jak nikt inny mają styczność z każdą formą twórczości osób „z branży”. Nie wszystkie czytałem, nie wszystkie nawet znałem. Ale to dobrze, będzie okazja, żeby nadrobić zaległości.

 

1. Michał Szafrański – „Finansowy Ninjafinansowy-ninja

Bezapelacyjny zwycięzca głosowania. Michał pokazał, że można zarobić na książce naprawdę duże pieniądze – wystarczy tylko wydać ją
samodzielnie. Na co dzień pokazuje ludziom jak oszczędzać pieniądze. Nie inaczej jest w książce. Na pewno jest to must have wszystkich tych, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy i zaczynają własne pieniądze zarabiać. W końcu kształtowanie dobrych nawyków jest najważniejsze.

 

2. Kasia Ogórek – „Twoje DIY

twoje-diy-b-iext46109993

Kasia jest królową DIY w Polsce. Na swoim blogu co miesiąc gromadzi ponad sto tysięcy osób, które są zainteresowane tematem „zrób to sam”. Jej niezwykłe pomysły, ale przede wszystkim cudowna, ciepła i otwarta osobowość powoduje, że jej publikacje chce się czytać. Nie inaczej jest z jej książką, która rozchodzi się jak ciepłe bułeczki.

 

3. Katarzyna Kędzierska – „Chcieć mniej

kedzierska_chciecmniej

Nie miałem okazji przeczytać tej książki, ale z opisu i recenzji można wywnioskować, że to jedna z tych pozycji, które skutecznie motywują nas do zmiany nawyków. Kasia pokazuje, że można mniej kupować, mniej potrzebować, a jednocześnie więcej wyciągać z życia. Chyba nadrobię zaległości.

 

4. Jason Hunt – „Social Media START

zuch_social-media-start_viz_front-800x800

Trzecia książka dotycząca blogów i social media, autorstwa Tomka Tomczyka. „Social Media START” świetnie nadaje się dla początkujących blogerów, którzy swoją przyszłość bardzo mocno wiążą z działaniami w mediach społecznościowych – a umówmy się – bez tego ciężko cokolwiek osiągnąć. Jeżeli nie czytaliście jeszcze żadnej książki Tomka, to polecam zacząć właśnie od tej.

 

5. Joanna Glogaza – „Slow life. Zwolnij i zacznij żyć

slow-life-zwolnij-i-zacznij-zyc-b-iext43267868

Mieliśmy już o tym, żeby „chcieć mniej”, teraz możemy zacząć „chcieć wolniej”. Tematyka „slow life” staje się w naszym kraju coraz popularniejsza. I bardzo dobrze! Ci, którzy zazwyczaj pędzili przez życie w zawrotnym tempie zaczynają zauważać, że nie tędy droga i może czas się zatrzymać, albo chociaż zwolnić.

 

6. Red Lipstick Monster – „Tajniki DIY

tajniki-diy-z-red-lipstick-monster-wydanie-specjalne-b-iext45683297

Pierwsza youtuberka w zestawieniu! Znów o DIY, ale tym razem w kontekście kosmetyków. Ewa jest niekwestionowaną liderką urodowej części youtuba i wcale nie dziwi mnie, że postanowiła przełożyć swoją internetową popularność na sukces książkowy. Chociaż to zupełnie nie moje klimaty, to jestem przekonany, że pomysły zawarte w tej książce spodobają się każdej kobiecie, która lubi zadbać o siebie i swoje otoczenie w sposób kreatywny.

 

7. Anita Demianowicz – „Końca świata nie było

bepodo

Nie czytałem, ale jestem przekonany, że powinienem. Pierwsza książka podróżnicza w zestawieniu. Znalazłem w jej opoisie piękny cytat: „To opowieść nie tylko o podróży do świątyń Majów, na szczyty aktywnych wulkanów i wiosek zamieszkiwanych przez Garifunów, lecz także o podróży w głąb siebie, w poszukiwaniu celu w życiu, o swojej własnej drodze do szczęścia, a przede wszystkim o odkrywaniu wiary w siebie i swoje możliwości.”. I to powinno najbardziej zachęcić was do zapoznania się z tą pozycją.

 

8. Busem przez świat – „Australia za 8 dolarów

busem-przez-swiat-australia-za-8-dolarow-b-iext46027489

Ta książka zrobiła w tym roku w social media prawdziwą furorę. Głównie za sprawą bardzo pomysłowego opakowania, które mieli okazję publicznie otwierać najpopularniejsi blogerzy i youtuberzy w Polsce. Ekipy „Busem przez świat” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tym razem opisują oni podróż po Australii (swoją drogą jest to kontynent, którzy od zawsze najbardziej mnie fascynował). Oczywiście wszystko opisane w swoim stylu za którym na Facebooku szaleje już prawie 100 tysięcy osób.

 

9. Łukasz Kielban – „Mężczyzna z klasą

kielban_mezczyzna

Łukasz od lat pokazuję facetom w Polsce, że w XXI wieku nadal można być gentlemanem. Tym razem robi to w formie książkowej, pokazując, że klasa i dobre maniery mogą pasować do dzisiejszego świata równie dobrze jak szeleszczący dres do niektórych mieszkańców Pragi Północ.

 

10. Włodek Markowicz – „Kropki

kropki-b-iext43256261

Ta książka bardzo mocno na mnie wpłynęła i przede wszystkim zmieniła mój obraz Włodka, który nigdy wcześniej w swojej internetowej twórczości, nie pokazał tak otwarcie swoich poglądów i podejścia do świata. Polecam każdemu kto poszukuje swojego miejsca w życiu i odpowiedzi, których nikt wcześniej nie potrafił udzielić.

 

Nie wszystkie książki z zestawienia udało mi się w tym roku przeczytać, ale jestem pewny, że każda z nich jest tego warta. Bardzo cieszę się z tego, że blogerzy i youtuberzy coraz częściej próbują swoich sił na rynku wydawniczym i decydują się na napisanie książki. Oczywiście nie wszystkie z nich są tak samo dobre, ale mam nadzieję, że dzięki tej liście – która została współtworzona przez internetowych twórców – znajdziecie dla siebie kilka perełek, które warto mieć na półce.

Jestem ogromnie wdzięczny, że przeczytałeś mój tekst. Jeżeli chcesz wspierać moją pracę, zostaw komentarz albo lajka na Facebooku. Zachęcam Cię też do przeczytania innych moich tekstów, które znajdziesz poniżej. Do zobaczenia!

Close Menu