Z dziennika #1 – Po co mi te plany?

Mówienie o własnych planach, najbardziej śmieszy mnie w takie dni jak dzisiaj, kiedy uświadamiam sobie, że wystarczyło zaledwie kilka miesięcy aby moje życie zmieniło się o 180 stopni. Wbrew planom, wbrew przewidywaniom i wbrew rzeczywistości, która zdawała się pisać zupełnie inny scenariusz.

Czytaj dalej

Dlaczego antyszczepionkowcy mają rację?

Od jakiegoś czasu prowadzę na sobie pewien eksperyment. Na Facebooku, dołączyłem do kilku grup zrzeszających ludzi prezentujących pseudonaukowe poglądy. I wiesz co? Okazało się, że antyszczepionkowcy mają rację!

Czytaj dalej

Człowiek 2.0 – Jak hackować swoje życie i wejść na wyższy poziom?

Klasyk mawiał: "To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.". Inny klasyk, uderzał z drugiej strony, twierdząc, że "Bez rozwoju jesteś w dupie.". I chociaż te, na pierwszy rzut oka, zabawne stwierdzenia, mogą nie być brane na poważnie, to trudno nie zastanawiać się, do jakiego momentu w rozwoju człowieka doszliśmy.

Czytaj dalej

Zmiany, zmiany, zmiany…

Niesamowite jest to uczucie, kiedy po bardzo długim czasie wracasz do czegoś, co od kilku lat było dużą częścią twojego życia. Lubię powroty. Ale lubię też zmiany. A powroty ze zmianami muszą oznaczać już wejście na zupełnie inny poziom.

Czytaj dalej

Związek bez kompromisów musi się za wcześnie skończyć

Wszedłem w ten etap w życiu, w którym większość moich kumpli z którymi na co dzień spędzam najwięcej czasu, jest w poważnych i długoletnich związkach. Trzy, cztery, trzy i pół czy dwa lata związku to już czas, po którym jest się w stanie poznać drugą osobę na tyle dobrze, żeby powiedzieć z prawie stuprocentową pewnością czy nam ta osoba odpowiada czy nie. I jeżeli miałbym zapytać któregokolwiek z nich, co jest kluczem do dogadywania się ze swoją drugą połówką, na pewno nie byłoby to ciągłe stawianie na swoim.

Czytaj dalej

3 seriale, które dadzą ci do myślenia

Oglądanie seriali powoli staje się naszą dyscypliną narodową. W końcu doczekaliśmy czasów, w których serial kojarzy się w Polsce nie tylko z tasiemcami z Ameryki Południowej i wątpliwej jakości rodzimymi produkcjami, ciągnącymi się przez lata, ale również z wysokobudżetowymi opowieściami serwowanymi nam przez platformy streamingowe i największe stacje telewizyjne.

Czytaj dalej

Czy wybaczysz mi zdradę?

Takie pytanie nigdy nie powinno nawet paść, ale czy jesteś w stanie wybaczyć mi to, że cię zdradziłem? Jak będziesz mnie traktować, kiedy się o tym dowiesz?

Czytaj dalej

Całe życie na to czekałem

Lubię ten moment ekscytacji, kiedy po godzinie spędzonej w samochodzie na zakorkowanych ulicach, w końcu dojeżdżam na dworzec i kupuję bilet. Potem pozostaje już tylko czekać na pociąg. A czas spędzony na peronie jak nic innego kojarzy mi się z czekaniem, zerkaniem na zegarek, i powtarzanym w głowie pytaniem: "Kiedy?".

Czytaj dalej
Close Menu