Chciałbym to wiedzieć przed maturą – skuteczny sposób na prokrastynację

Maj nadal kojarzy mi się najbardziej z maturami. I nadal oceniam ten okres jako najbardziej stresujący w moim dotychczasowym życiu. Dzisiaj na czasy swojej szkolnej nauki - szczególnie okres przedmaturalny - patrzę z perspektywy kolejnych lat studiów i pracy. Dzięki temu trochę lepiej rozumiem swoje zachowania i wiem co robiłem dobrze, a co mógłbym zrobić dużo lepiej.

Czytaj dalej

Jak poprawić jakość snu?

Kłaść się wcześniej, spać dłużej i nie jeść przed snem – ciężko policzyć, ile razy słyszałem podobne rady, kiedy temat schodził na „lepszy sen”. Dzisiaj cenię sobie bardziej naukowe podejście,…

Czytaj dalej

Dlaczego antyszczepionkowcy mają rację?

Od jakiegoś czasu prowadzę na sobie pewien eksperyment. Na Facebooku, dołączyłem do kilku grup zrzeszających ludzi prezentujących pseudonaukowe poglądy. I wiesz co? Okazało się, że antyszczepionkowcy mają rację!

Czytaj dalej

Człowiek 2.0 – Jak hackować swoje życie i wejść na wyższy poziom?

Klasyk mawiał: "To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.". Inny klasyk, uderzał z drugiej strony, twierdząc, że "Bez rozwoju jesteś w dupie.". I chociaż te, na pierwszy rzut oka, zabawne stwierdzenia, mogą nie być brane na poważnie, to trudno nie zastanawiać się, do jakiego momentu w rozwoju człowieka doszliśmy.

Czytaj dalej
Close Menu