Idealny mężczyzna nie istnieje, ale mam dla ciebie dobrą wiadomość

Muszę cię dzisiaj zmartwić. Jeżeli liczyłaś, że istnieje ktoś taki jak idealny mężczyzna, to jesteś w błędzie. Ale mam też dla ciebie dobrą wiadomość. Możesz sobie takiego stworzyć.


Można powiedzieć, że rzeczy obiektywnie idealnie, w ogóle nie istnieją. Bo nawet do najlepszej i najdoskonalszej rzeczy, ktoś się może przyczepić. Ktoś może znaleźć jej mankament i uznać, że nie jest niczym wyjątkowym. Tak samo jest z ludźmi. Nie ma nawet jednej osoby, którą, bez wyjątku, każdy inny człowiek na świecie, uznałby za idealną.

Dlatego właśnie poszukiwania partnera, który jest idealny, nie mają żadnego sensu.

Kobiety są mistrzyniami w stawianiu wymagań i tworzeniu oczekiwań, wobec swojego wymarzonego partnera. Faceci pod tym względem są prości. Ci bardziej prymitywni postawią na sam wygląd kobiety, nie przejmując się zupełnie tym, jaką ma osobowość. Ci bardziej wymagający, zwrócą uwagę na charakter, ale ich wymagania też nie będą skomplikowane i ograniczą się do kilku cech, które na dobrą sprawę mógłby wymienić każdy. Kobiety są zupełnie inne.

Zdarzało mi się słuchać, jaki powinien być idealny mężczyzna. Jakie powinien mieć cechy, jak powinien wyglądać, jak się zachowywać i skąd pochodzić. Słuchając tego, jedynym słusznym komentarzem, jaki przychodził mi do głowy, było: Ktoś taki nie istnieje.

Nie istnieje z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że kobieta nigdy nie wypowie wszystkich swoich oczekiwań na głos. Część z nich zostanie niewypowiedziana, a ci najbardziej zainteresowani, dowiedzą się o nich dopiero wtedy, kiedy relacje wejdą na dużo wyższy poziom. To są czasem małe rzeczy, które siedzą gdzieś w środku i wychodzą na jaw dopiero wtedy, kiedy okazuje się, że druga osoba jednak naszych oczekiwań nie spełnia. Wtedy jest za późno. Zostaje tylko frustracja i wkurzenie, że kolejny raz „to nie ten”.

Mężczyzna idealny nie istnieje też dlatego, że nie ma pojęcia co to znaczy takim być. My mamy zupełnie inny obraz świata i często zupełnie nie rozumiemy, jakie zachowanie będzie lepsze, a jakie gorsze, przy tej jednej konkretnej kobiecie. Człowiek jest istotą na tyle skomplikowaną, że potrafi swoimi zachowaniami żonglować, zmieniać je, wygłuszać te niepotrzebne i rozwijać te ważne. Trzeba jednak wiedzieć jak i kiedy to robić.

Jeżeli liczysz na to, że czeka na ciebie ktoś, kto będzie twoje oczekiwania spełniał w stu procentach, to możesz o tym zapomnieć. Nikt taki nie czeka. Bo nikt oprócz ciebie, nie zna wszystkich twoich oczekiwań.

Idealnego mężczyznę możesz sobie stworzyć, wybierając takiego, któremu do ideału blisko i mówiąc mu otwarcie czego od niego chcesz i oczekujesz. To jedyna droga do tego, żeby w twoim życiu pojawił się ktoś, kto będzie ci naprawdę odpowiadał.

Kluczem do znalezienia takiej osoby jest szczerość i otwartość. Jeżeli w prosty sposób jesteś w stanie przedstawić swoje oczekiwania, chęci, plany i marzenia, to jest duża szansa, że ktoś z przekonaniem będzie w stanie powiedzieć ci, że do tej wizji nie pasuje. Albo, czego życzę każdemu, powiedzieć, że chce tego samego i jest w stanie w to wejść.

Oczekiwania zawsze są niebezpieczne, bo nie ma osoby, która będzie spełniała wszystkie. Ale tylko jeżeli mówi się o nich otwarcie, można zdecydować, czy osoba z którą wchodzimy w jakąś relację, jest kimś odpowiednim. Jeżeli nam nie odpowiada, lepiej wiedzieć o tym wcześniej. Jeżeli odpowiada, to świetnie – jest szansa na fajną relację. A jeżeli nie spełnia naszych wszystkich oczekiwań, a nadal nam odpowiada – wtedy mam bardzo dobrą wiadomość. To się nazywa dojrzałość i mądrość.

Idealnego mężczyzny nie znajdziesz na ulicy, ale z mężczyzny spotkanego na ulicy możesz zrobić swój ideał. Jest ich sporo. Tych, którzy mogą być tacy, jakich potrzebujesz. Musisz tylko im o tym powiedzieć.

Cała reszta, to kwestia uczuć i dojrzałości, ale chyba o tym nie muszę ci mówić.

Jestem ogromnie wdzięczny, że przeczytałeś mój tekst. Jeżeli chcesz wspierać moją pracę, zostaw komentarz albo lajka na Facebooku. Zachęcam Cię też do przeczytania innych moich tekstów, które znajdziesz poniżej. Do zobaczenia!

Close Menu