Kobiety tworzą skurwieli

Człowiek nie jest z natury zły, nie rodzi się taki. Według wielu, zło można definiować brakiem dobra, tak jak ciemność – brakiem światła. Tak właśnie, z dnia na dzień, na drodze różnych doświadczeń, nasz charakter ulega zmianie, aż w końcu zadamy sobie pytanie: Kim jestem?


Jestem facetem, a ten tekst będzie o kobietach. Jaki dla nich jestem? Odpowiedzi tyle, ile kobiet w życiu spotkałem. Jednak chyba im jestem starszy, tym gorszy. Dlaczego? Bo to kobiety tworzą skurwieli. Więc jeżeli boli Cię jaki jestem to podziękuj koleżankom, które spotkałem wcześniej.

Zdanie, które stało się tytułem tego posta, padło kiedyś w mojej rozmowie z najbliższymi kolegami. Nie ja je wypowiedziałem, ale stało się dla mnie na tyle nośne i bliskie moim doświadczeniom, że postanowiłem je zapamiętać. Jest na tyle ważne, że warto się nim podzielić, szczególnie w tak osobistym tekście jak ten.

Mężczyźni często rozmawiają o kobietach. Głównie, kiedy chcą pochwalić się, jaką sztukę wyrwali wczoraj na imprezie, albo kiedy chcą ocenić tyłek innej, przechodzącej przed chwilą na ulicy. Prawie nigdy jednak, te rozmowy nie schodzą na poważniejsze kwestie. Przecież faceci nie będą rozmawiać ze sobą o swoich porażkach i uczuciach. Czasem jednak, raz na tysiąc takich rozmów, zdarzy się, że wymieniane opinie zaczną dotykać spraw dużo ważniejszych.

Porażki się zdarzają, a uczucia, są nieodłącznym elementem naszego życia. Jeżeli ktoś o nich nie mówi, to nie dlatego, że ich nie doświadcza, a dlatego, że z jakiegoś powodu chce je ukryć. W relacjach z kobietami ponosimy wiele porażek i to one najczęściej powodują, że stajemy się coraz gorsi.

Mężczyzna, aby zdobyć kobietę, musi dostosować się do jej wymagań. To taki rodzaj doboru naturalnego. Trzeba przyjąć taką postawę i takie cechy, które dla pań będą najbardziej atrakcyjne. Pod tym względem bardzo blisko nam do zwierząt, bo to instynkt – a nie rozum – przejmuje kontrolę nad naszym zachowaniem.

Teraz jest dużo łatwiej, bo w dobie Internetu, wszystkie te atrakcyjne dla kobiet cechy można obserwować na każdym kroku. Płeć piękna może wymyśleć sobie wszystko, my i tak to łykniemy. Moda na noszenie rurek – faceci będą nosić rurki, zgniatając swoje jądra i pewnie powodując bezpłodność. Moda na noszenie zarostu? Każdy facet będzie nosił zarost. Co z tego, że zamiast brody ma na twarzy tylko włochate plamy. Aby zdobyć dziewczynę – musisz przestrzegać reguł i obowiązujących trendów. Spróbuj jednak tego nie zrobić, a masz dużą szansę, że ona zacznie wzdychać za innym, „fajniejszym”.

9Z217GQ2SN

Albo Cię odrzuci. Ale nie, nie dlatego, że nie nosisz rurek i  nie masz zarostu. Odrzuci Cię dlatego, że jesteś dla niej za dobry. Tak po prostu. Jesteś za dobry i już. Dobry argument prawda? Bo ona potrzebuje kogoś gorszego, kogoś, kto będzie traktował ją gorzej, a jednocześnie da jej więcej emocji i ekscytacji. Wchodząc do Internetu, przeczytasz setki takich historii. Setki historii, w których to facet jest dla kobiety po prostu za dobry i ten fakt staje się czymś nie do wytrzymania. Może wcale nie przeczytasz o tym w sieci, może doświadczysz tego w życiu. Tak dłużej być nie może, żeby zdobyć dziewczynę, musisz stać się gorszy!

I tak się staje. Tak podpowiada instynkt. Kolejna cecha i zachowanie, które trzeba przyjąć, żeby przetrwać. Ktoś zranił Ciebie, Ty odpowiadasz tym samym. Odrzuciła Cię dziewczyna, Ty znajdziesz inną, którą sam odrzucisz. Być może po jakimś czasie, staniesz się skurwielem, który rzeczywiście jest zły, twardy, chamski. Może będziesz dupkiem, bo tego chcą kobiety. No właśnie, czy one tego chcą?

Ta pierwsza tego chciała, a Ty zapamiętałeś to na zawsze. Może darzyłeś ją uczuciem, chciałeś dla niej wszystkiego co najlepsze, starałeś się jak nigdy dotąd, a ona powiedziała Ci, że jesteś dla niej za dobry. Zraniła Cię i poszła do innego, który traktował ją jak śmiecia. Widząc to, zapragnąłeś być taki jak on, tak naprawdę pragnąc kogoś takiego jak ona.

Ten facet do którego odeszła to Ty za kilka tygodni, miesięcy, lat po odrzuceniu. Taki się stałeś. Osiągnąłeś swój cel. Jednak już nie pragniesz tej kobiety. Teraz kiedy do Ciebie przyjdzie, przelecisz ją kilka razy, może gdzieś zaprosisz. I zostawisz, bo teraz jesteś kimś innym.

Kimś, kim może wcale nie chcesz być. I zaraz znajdzie się wiele kobiet, które odrzucą Cię za Twoje chamstwo. Będziesz miał siłę raz jeszcze się zmienić?

Nie musisz zmieniać się w skurwiela, nie musisz być też przesadnym romantykiem. Musisz za to pokazać, że to Ciebie pragnie kobieta, takiego jakim jesteś. Spraw, abyś to Ty stał się kolejnym trendem, za którym będzie szaleć. Kobiety będą przychodzić i odchodzić, a Ty sam ze sobą będziesz musiał wytrzymać do śmierci.

Jestem ogromnie wdzięczny, że przeczytałeś mój tekst. Jeżeli chcesz wspierać moją pracę, zostaw komentarz albo lajka na Facebooku. Zachęcam Cię też do przeczytania innych moich tekstów, które znajdziesz poniżej. Do zobaczenia!

Close Menu